Alzheimer Merkezi Ön Başvuru Formu

Beynex Nedir?

Beynex Nedir?

ALZHEİMER ERKEN UYARI SİSTEMİ

Beynex, beyninin bilişsel fonksiyonlarını çalıştırarak güçlendirmek isteyen ve/veya gereken herkes için; nöroloji, psikoloji ve teknoloji uzmanlarınca hazırlanmış, danışmanlara kullanıcıların bilişsel özelliklerini raporlayabilen, danışmanların ve kullanıcıların internet üzerinden bu hizmete ulaşabildikleri, beyinsel ve fiziksel egzersizlerin yer aldığı yetkin bir sistemdir.

Kullanıcılar, bilişsel temelli, çeşitlilik gösteren soru, problem ve oyunlarla konsantre olma, bilgiyi belleğe alma ve sonra hatırlama yeteneklerini güçlendirebilirler. Videolu anlatımlarla fiziksel egzersizleri uygulayarak zinde kalabilirler. Programın etkileyici yanlarından bir diğeri ise, çeşitli sorular ile günlük yaşam aktivitelerini sorgulayarak interaktif bir hizmet sunmasıdır.

Bireysel kullanıcılar Beynex bünyesindeki uzmanların danışmanlık hizmeti ile kişisel durumları hakkında bilgi alabilir, gerekli hallerde tedaviye yönlendirilebilirler.

Beynex’e ulaşım oldukça kolaydır. Internet’e bağlı bir bilgisayardan ve/veya tablet bilgisayarlardan Beynex’e erişilebilir. Beynex, kullanıcıları renkli, yorucu olmayan, akıcı bir önyüz ile karşılar. Uzmanların ve grafik tasarımcılarının ortak çalışması ile geliştirilen Beynex’te kullanıcılar, problem çözme yeteneği, hız, bellek vb. konularında egzersizleri uygularken hoşça vakit geçirebilirler.

Beynex kullanıcıları, kullanım süreçleri kapsamında, konusunda uzman birer danışman ile ilişkilendirilirler. Danışmanlar, kendileri ile ilişkili Beynex kullanıcılarını çok çeşitli Beynex Raporları ile anlık ve/veya dönemsel olarak takip edebilirler. Kullanıcılarına seçenekli kurs programları oluşturarak kişiye özel egzersiz planlaması yapabilir, kullanıcısının kullanım sıklığı ve egzersizlerin değerlendirme sonuçlarına ulaşabilirler ve geri bildirimde bulunabilirler.

Beynex:

Uzmanlarca hazırlanmış
Uzmanların danışman olarak bünyesinde bulunduğu
Bilişsel beyinsel aktiviteleri içeren (sorular, problemler, oyunlar)
Videolar ile fiziksel egzersizler rehberliği yapan ve egzersize yönlendiren
Kullanıcılarının günlük yaşam aktivitelerinin takip edilebildiği
Kolay kullanımlı, renkli, hoş bir arayüze sahip
Danışmanlara, kullanıcı aktivitelerine ait verilerle raporlar sunan
Danışmanlara, kullanıcılar için farklı kurslar hazırlama imkanı sunan
Danışmanlara gerekli hallerde takip ettikleri kullanıcılar hakkında uyarılarda bulunan İnternet altyapısı üzerinden hizmet sunan  yazılım sistemleri bütünüdür.

 

Şifre almak isteyen kullanılar www.beynex.com adresine girerek üyelik oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Notlar kısmına Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi bilgilendirmesi ile yazılması gerekmektedir.